FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Ebu’l-Heyca’nın evine baskın düzenlenmesi çirkin bir davranıştır

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Ramallah yönetiminden Batı Yaka’da direniş önderlerine ve Filistin halkının simge isimlerine yapılan baskılara bir an önce son vermesini istedi.

Hamas Hareketi, esir Hamas lideri Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evine arka arkaya baskın düzenlenmesinin uzlaşı çabalarıyla bağdaşmadığını ifade etti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, (28 Nisan Pazar) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka güvenlik birimlerinin esir komutan Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evine baskın düzenleyerek oğullarından ikisini gözaltına almasının Filistin direnişinin, esirlerin ve Filistin halkının simge isimlerini hedef alan bir saldırı olduğunu söyledi.

Burhum, Şeyh Ebu’l-Heyca’nın evine düzenlenen baskının işgal yönetimiyle Ramallah yönetiminin esir ailelerini aşağılamak ve onlara baskı yapmak amacıyla birlikte gerçekleştirdiği politikanın bir parçası olduğunu ifade ederek, yapılanın derhal son verilmesi gereken çirkin bir davranış olduğunu belirtti. Hamas sözcüsü, Batı Yaka halkından da esir ailelerini ve evlerini korumalarını istedi.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri dün işgal zindanlarında yatan Hamas liderlerinden Şeyh Cemal Ebu’l-Heyca’nın evine baskın düzenleyerek iki oğlunu gözaltına almıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Haziran 2021 (28) içerik yüklenmiştir.