FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Şeyh Ed-Dedo Müslümanlardan Hamas Lideri Aruri’ye Sahip Çıkmalarını İstedi

Dünya Müslüman Âlimler Birliği üyesi Şeyh Muhammed El-Hasan Veled Ed-Dedo, Amerika’nın Hamas lideri Salih Aruri’yi terör listesine almasını kınadı.

Ed-Dedo yaptığı açıklamada, Amerika’nın bu kararıyla Müslümanlara karşı çirkin yüzünü ve işgalciye olan tarafgirliğini gösterdiğini söyledi.

Amerika’nın büyükelçilik binasını Kudüs’e taşıma kararıyla Hamas liderini terör listesine alma kararı arasında ilişki olduğuna dikkat çeken Ed-Dedo, Amerika’nın Filistin davasını tasfiye etmeyi hedef haline getirdiğini ifade etti.

Amerika’nın Aruri’yi terör listesine almasının hiçbir gerekçesinin olmadığını hatırlatan Şeyh Ed-Dedo, Aruri’nin işgale karşı direniş göstermek, özgürlük yolunda halkını birleştirmek ve 12 yılı geride bırakan Gazze kuşatmasını hafifletmekten başka bir şey yapmadığını sözlerine ekledi.

Allame Ed-Dedo doğusundan batısına bütün dünyadaki Müslümanlara çağrıda bulunarak, Aruri’yi mazlumiyeti dolayısıyla desteklemelerini ve Amerika idaresinin onu terör listesine almasını şiddetle reddetmelerini isteyerek “böyle bir destek İslam’ın emrettiği şer’i ve ahlaki bir görevdir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.