İslami Davet

Şeyh Ekrem El Ka’bi: İslam İnkılabı Muhammedi İslamın Yaşayan En İyi Örneğidir

23 Eylül 2017 23:58

İran’nın Gilan eyaletinde harem savunucularından olan şehit “Murtaza Hüseyin Pur”un şehadetinin 40. günü dolayısı ile gerçekleştirilen merasime üst düzey siyasi ve askeri isimler ve şehit aileleri katılırken General Kasım Süleymani ve Irak direniş gruplarından da önemli temsilciler programda yer aldı.

Programa katılan Nuceba İslami Direniş Hareketinin Genel Sekreteri Şeyh Ekrem el Ka’bi İranlı mücahitlerin ne şart altında olursa olsun dünyanın her yerinde terör ile mücadele saflarında yer aldıklarını belirterek; “İslam inkılabı rehberinin önderliğinde sizler tekfirciler ve onların hamilerine karşı direniş saflarında her zaman hazır oldunuz” ifadelerini kullandı.

Direnişi saflarında şehit olan mücahitlerin eşsiz bir imana sahip olduğunu belirten Şeyh Ekrem el Ka’bi “Onlar, İslam ümmetinin cenazesinin pare pare edildiği ve tüm kutsallar ve mukaddesatlarının çiğnendiği anlarda şehadetleri ile hak ve batılı birbirinden ayırmışlardır” dedi.

İleride zor ve çetin imtihanların genç Müslümanları beklediğini belirten Ekrem el Ka’bi İslam terbiyesi almış ve o ruh ile hareket eden mücahitlerin bu imtihanlardan olaylıkla geçebileceğini ifade etti.

Konuşmasının devamında şehit Murtaza Hüseyin Pur’un şahsiyetine değinen Ekrem el Ka’bi Şehit Hüseyin Puru’un da diğer Iraklı, Lübnanlı ve İranlı şehitler gibi direniş saflarında büyük bir sabır ve fedakarlık ile hazır bulunduğunu belirtti.

“İran İslam İnkılabı ve onun önderliğini üstlenen rahmetli İmam Humeyni ve İmam Hamaney zulüm karşısında gösterdikleri duruşları ile Muhammedi İslam’ın yaşayan örnekleri olduklarını kanıtladırlar” ifadelerini kullanan Şeyh Ekrem el Ka’bi, inkılaba bağlı halkların şehitlerin yolunu devam ettirdiklerini ve Müslümanlar arasında fitne ve tefrika çıkartan emperyalizmin tüm sınırlarını ve rejimlerini ortadan kaldırdıklarını belirtti.

İslam dünyasında gençlerin eğitim ve terbiyesinin kolay olmadığı uyarısında bulunan Şeyh Ekrem el Ka’bi İslam ümmetinin yalan ve fitneler ile karşı karşıya olduğunun altını çizerek “Bugün tekfirci bir çok grup, örgüt ve toplumlar dünyaya korku ve vahşet saçarak, elleri altında olan askeri ve mali imkanlar ile İslam’ı yanlış ve batıl tanıtmaktalar” ifadelerini kullandı.

Şeyh Ekrem El Ka’bi: İslam İnkılabı Muhammedi İslamın Yaşayan En İyi Örneğidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık