FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Hamid El-Beytavi’nin hutbe vermesi yasaklandı

Ramallah’taki gayrımeşru Selam Feyyad hükümetine bağlı sözde “Vakıflar Bakanı” Muhammed El-Hebbaş, Nablus vilayetindeki Vakıflar Müdürü’nden milletvekili Şeyh Hamid El-Beytavi’nin vilayetteki camilerde hutbe vermesine izin verilmemesini istedi.

Mahmud El-Hebbaş, Şeyh El-Beytavi’nin milletvekilliği dokunulmazlığına sahip olduğunu ve hutbelerinde sorgulanmayı gerektirecek bir nokta olduğu zaman sorgulanamayacağını kararına gerekçe gösterdi.

Şeyh Hamid El-Beytavi, sözde “Vakıflar Bakanı”nın ve başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas’ın emriyle Batı Yaka’nın camilerinde hutbe vermesinin yasaklandığını söyledi.

“Nablus Vakıflar Müdürü bugün saat 10:00’da Batı Yaka camilerinde hutbe vermemin yasaklandığını bildirdi” diyen El-Beytavi, kararın haksız olduğunu ve camilerin rolünü yok etmeyi hedeflediğini ifade etti.

Şeyh Hamid El-Beytavi, daha sonra şöyle dedi: “Sadece ben değilim. Bilakis planlı bir politika çerçevesinde camilerde hutbe vermesi yasaklanan onlarca kişi var.” Şeyh El-Beytavi, kararın Siyonist düşmanı memnun etmek için ve Siyonistlerin talepleri doğrultusunda alındığını söyledi.

Batı Yaka’da ve özellikle Nablus’ta binlerce caminin imamsız ve müezzinsiz olduğuna dikkat çeken Şeyh El-Beytavi, camilere imam ve müezzin tayini yapılmazken güvenlik birimlerine binlerce kişinin tayin edildiğine işaret etti.

Batı Yaka camilerinde elli yıldır tevhide davet eden ve fitne ateşini söndürmeye çalışan Şeyh Hamid El-Beytavi, Batı Yaka’daki en eski imam ve hatiplerden biri sayılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.