FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh İkrime Sabri: İşgalcinin zulmü üçüncü intifadayı ateşleyecek

Yüksek İslami Heyet Başkanı ve Mescid-i Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin Filistinlileri, Arapları ve Müslümanları tahrik edici ihlallerinin üçüncü bir intifadayı ateşleyeceğini söyledi.

Şeyh İkrime Sabri verdiği röportajda, Filistinli esir Arafat Ceradat’ın işgal zindanlarında gördüğü işkence nedeniyle ölümünün işgal güçlerinin zalimliğinin kanıtı olduğunu ve Filistinli gençleri korkutmayı amaçladığını ifade etti.

Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya arka arkaya düzenledikleri baskınların Mescid-i Aksa’yı gerçek bir tehlikeyle karşı karşıya bıraktığını dile getiren Sabri, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların arkasında işgal rejimi hükümetinin olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama’nın 20 Mart’ta Mescid-i Aksa’ya yapacağı ziyareti de değerlendiren Şeyh İkrime Sabri, resmi yetkililerin Mescid-i Aksa’ya İslami vakıfların belirlediği bilinen şartlarda yapacakları her ziyareti onayladıklarını söyledi.

Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın bir benzerinin Kudüs’e de uygulandığına dikkat çeken Şeyh İkrime Sabri, Kudüs’e uygulanan ablukanın Gazze’ye uygulanan ablukadan daha şiddetli ve tehlikeli olduğunu, Kudüslüler için iş fırsatı ve inşaat ruhsatı olmadığını, binalarının yıkılmaya devam ettiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.