BahreynHaberlerOrtadoğu

Şeyh İsa Kasım’ın evine düzenlenen saldırıya yönelik itirazlar devam ediyor

Bahreyn rejimi güçleri ile bu rejimin himayesindeki milislerin Bahreyn’nin tanınmış alimlerinden Şeyh İsa Kasım’ın evine düzenledikleri saldırıya yönelik itirazlar devam ediyor.

Alınan haberlere göre başta ed’Deraz bölgesi olmak üzere Bahreyn’in çeşitli yerlerinde Bahreyn rejiminin sözkonusu saldırısını kınama gösterileri yapılırken, göstericiler bir an önce ülkede şiddet ve baskıların durdurulmasını istediler.

Bu arada Bahreyn ulemasının da Şeyh İsa Kasım’ın evine yönelik saldırıyı kınamak amacıyla oturma grevi başlattıkları bildirildi.

Bahreyn Dini İlimler Merkezi konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Şeyh İsa Kasım’ın evine yönelik saldırının bu rejimin ülkede buhranı körüklemeye dayalı bir girişimi olduğu kaydedildi.

Öte yandan bu ülkede 2011’de başlayan barışçı gösterilerden bu yana sırf gösteriye katıldıkları için cezaevlerine atılan yüzlerce tutuklunun ise işkence gördüğü ve baskı altında bulundukları bildiriliyor.

Göstericiler, barışçı gösterilerde tutuklanan bütün Bahreynlilerin ve siyasilerin serbest bırakılmasını istediler.

Bu arada İran Kum kenti alimlerinden taklid merci Nuri Hemedani, Bahreyn’de süren zulme karşı sessiz kalınmaması çağrısında bulundu.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.