BahreynHaberlerOrtadoğu

Şeyh İsa Kasım’ın sağlığı giderek kötüleşiyor

Bahreyn’in seçkin din alimi ve insan hakları aktivisti Şeyh Ali el-Kerbabadi’ye göre Al-ı Halife rejimi Şeyh İsa Kasım’ın tedavisini engellemekle aslında bu tanınan din alimine “dolaylı suikast” düzenlemek amacındadır.

Bir süreden beri Bahreyn’de kötü olan insan hakları daha tehlikeli boyutlara ulaşmıştır ve Al-ı Halife rejimi kendi vatandaşları ve inkılapçılara karşı baskıcı ve vahşi saldırılarına daha korkuç boyutlar kazandırmıştır. Bu bağlamda Bahreyn haber kaynakları Al-ı Halife rejimin Şeyh İsa Kasım’ın evine uyguladığı kuşatmayı daha da yoğunlaştırdığı ve Şeyh İsa Kasım’a uyguladığı ev hapsini yakında sonladırmak niyetinde olmadığını belirtiyorlar.

Fakat Şeyh İsa Kasım’ın sağlık durumunun iyi olmadığı da gelen haberler arasındadır. Bundan önce Şeyh Kasım başkalarının yardımı olmadan tek başına yürüyebilirdi fakat son yaşanan olaylar, kendisinin tek başına yürüyemediği ve artık tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olduğunu gösteriyor. Bu yüzden Bahreyn halkı Şeyh İsa Kasım’ın sağlığından endişe ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Haziran 2023 (2) içerik yüklenmiştir.