FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh İsmail Nevahida: İslamî vakıf olan Kudüs ve Mescidi Aksa’dan taviz verilemez

Mescidi Aksa hatibi Şeyh İsmail Nevahida, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın iki kırmızıçizgi ve İslamî vakıf olduklarını, dolayısıyla onlardan taviz vermenin veya vazgeçmenin mümkün olmadığını söyledi.

Şeyh Nevahida, bunların Müslüman’ın sahip olduğu akidenin bir parçası, izzetlerinin tacı, onurlarının sembolü olduğunu hatırlattı.

Siyonist işgal askerleriyle, Siyonist gaspçıların Mescidi Aksa’ya yönelik baskınlarına ve buna gösterilen cılız tepkilere değinen Şeyh Nevahida şunları söyledi: “Arapların, Filistinlilerin ve bütün Müslümanların Allah için tek bir yumruk olma zamanları gelmedi mi?… Allah’ın ipine sımsıkı sarılıp ayrılmamalarının zamanı gelmedi mi?… Aralarındaki anlamsız savaşlara son verip izzetli olma zamanları gelmedi mi?… Bunlar Mescidi Aksa’da olup bitenler karşısında gözyaşları arasında ümmete seslenen Kudüslü kadınların çığlığını duymuyorlar mı? Ey Arap liderleri! Nerede büyüklüğünüz?.. Nerede seçkinliğiniz?… Size seslenen kadınların, mazlumların ve çaresizlerin sesini duymuyor musunuz?…”

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.