FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Kemal El-Hatib: Mescid-i Aksa’ya şamdan sokma girişimi tehlikeli bir adımdır

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, bir grup fanatik Yahudinin Mescid-i Aksa’ya şamdan sokmaya çalışmasının tehlikeli bir gelişme olduğunu söyledi.

El-Hatib, Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine sözde heykeli inşa etmek isteyen Yahudilerin bu tür adımlarla nabız yokladıklarını ve karşılaşabilecekleri tepkileri ölçmeye çalıştıklarını ifade etti.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, aralarında “Heykelin Bekçileri Örgütü”nün de bulunduğu fanatik Yahudi örgütlerin bugün ve yarın iki aşamada şamdanı Mescid-i Aksa’ya sokmayı planladıkları uyarısında bulunmuştu.

Ürdün’de yayınlanan Es-Sebil gazetesine konuşan El-Hatib, Filistinlilerden Mescid-i Aksa’yı korumak üzere harekete geçmelerini ve Mescid-i Aksa’ya gelerek nöbet tutmalarını istedi.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’nden Mescid-i Aksa’nın korunması konusunda herhangi bir şey beklemediklerini belirten El-Hatib, Filistin Yönetimi’nin Siyonist projenin bir parçası olduğunu söyledi.

Şeyh Kemal El-Hatib, Filistin Yönetimi’nin işgalciyle müzakerelere müptela olduğunu ve bağımlılık nedeniyle müzakereleri bırakamadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.