FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Şeyh Naim Kasım: ABD Dünyadaki Tüm Krizlerin Sorumlusudur

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım; Amerika’nın bugün zorbalık ve zulüm yaptığını, her açıklamasıyla dünyaya dehşet verici katliamlar ve yanlış müdahale kararlarının ilan edildiğini belirtti.

Şeyh Naim Kasım açıklamalarının devamında; Amerika dünyadaki tüm krizlerin sorumlusudur ve hatta Avrupa’daki müttefikleri için bile yeni krizler yaratmaktadır. Dünyada Amerika’ya sorun teşkil eden ya da onunla uğraşan bir ülke gösterin bana. Bizim için kriz oluşturan Amerika’dır. Her ne kadar Amerika Fars Körfezi’ndeki bazı gruplardan razı olsa da ancak bu razılık menfaatleri bitinceye kadardır, menfaati bittiğinde bu grupları da çıkmaza itecektir.

Amerika’nın müdahalecilere destek verdiğine ve daha sonra menfaati dışına çıktığında onları bıraktığına şahit olduk ve burada İsrail’in bölgemizde Amerika’nın ana aracı olduğunu unutmamalıyız ve bununla mücadele etmeliyiz çünkü İsrail fitnenin, yaşamın yok edilmesinin, çocukların katledilmesinin ve toprakların işgalinin kaynağıdır ve bu bizim geleceğimizi ve evlatlarımızın geleceğini etkileyecektir. Sınırlarımızın tehdit edilememesi ve işgal altındaki toprakların sahiplerine geri dönebilmesi için, bizim tutumumuz İsrail karşıtı olmalıdır, ifadelerini kullandı.

Şeyh Naim Kasım daha sonra Yüzyıl Anlaşması ile ilgili olarak; her koşulda Yüzyıl Anlaşmasının, tüm dünya bu anlaşmaya katılsa bile devamlılığının olmayacağının açık olduğunu çünkü Filistin, Arap ve İslam direnişinin olduğunu ve sonuçta başarının hak ile ve saygın insanların olacağını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.