HaberlerLübnanOrtadoğu

Şeyh Naim Kasım: Bölgedeki Tüm Sorunların Kaynağı İsrail’dir

Hacı Haydar Ali Şems’in vefatının 40. günü dolaysıyla düzenlenen merasimde konuşan Şeyh Naim Kasım; ABD ve Batılı ülkelerin geçen 7 senede Suriye’deki vekalet savaşlarında Suriye hükümeti ve müttefikleri karşısında peş peşe yenildiklerine işaretle, onların Suriyeli göçmenlerin sorunun çözümlenmesini istemediklerini, böylece kendi siyasi hedeflerine ulaşmak için Suriye yönetimine baskı yapmaya devam etmek istediğini belirtti.

Şeyh Naim Kasım, Suriyeli göçmenlerin güvenli dönüşünü isteyerek, Suriye’de göçmenleri güvenli şekilde barındıracak birçok yerin bulunduğunu vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı ayrıca Suriye ve Lübnan yönetimlerinin göçmenlerin geri dönüşü için anlaşma yapmaları gerektiğini ifade etti.

Şeyh Kasım sözlerinin devamında; ABD’nin sorununun sadece Hizbullah, İran, Lübnan, Suriye ve Yemen ile olmadığını, Avrupalı ülkeler, Rusya, Çin ve hatta tüm dünya ile sorun yaşadığını çünkü Washington’un tüm ülkeleri domine etmek ve zulüm yapmak istediğini kaydetti.

Şeyh Naim ayrıca, bölgede ve dünyadaki tüm sorun ve felaketlerin İsrail’in varlığından kaynaklandığını hatırlatarak, “Direniş yaşadığı sürece, bölgede ABD ve İsrail’in planları gerçekleşmeyecek” açıklamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Ekim 2022 (12) içerik yüklenmiştir.