HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Şeyh Naim Kasım: Hizbullah, Suriye’de direnişi savunmaya devam edecektir

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Hizbullah hareketinin, terör rejimi İsrail karşısında Suriye’nin direnişine desteğini sürdüreceğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Kasım, Suriye yönetimi ve direnişini desteklemenin terör rejimi İsrail’e karşı mücadelenin bir boyutu olduğunu bildirerek, siyonist İsrail rejiminin Suriye üzerindeki fitneci hesaplarını bildiklerini ve görüldüğünü, bundan dolayı da Hizbullah’ın Suriye yönetiminin direnişine desteğini sürdüreceğini söyledi.

Hizbullah’ın direnişi desteklemek için Amerika, ırkçı İsrail ve tekfirci güçlerin her türlü komplolarına karşı direndiğini ve bundan sonra da direneceğini söyledi.

Hizbullah yetkilisi, Suriye buhranının siyasi yolla ve uzlaşı ile halledilmesi gereğine vurgu yaparken, Suriye içinde düşman bütün güçlerin ortadan kaldırılacağı umudunu dile getirdi.

Şeyh Naim Kasım, Suriye olaylarının, düşmanların Lübnan ve bölgeyle irtibatlı olduğunu, Hizbullah’ın direnişe desteğinin düşmanların yeni Ortadoğu planı ve İsrail çıkarları aleyhinde olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.