İslami Davet

Şeyh Naim Kasım: IŞİD ABD ürünüdür

7 Eylül 2017 13:11

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, tekfirci IŞİD terör örgütü ABD ürünü olduğunu belirterek, Washington yönetimi IŞİD’i kullanarak Suriye’nin yasal yönetimini devirmeyi amaçladığını vurguladı.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Amerika’nın Suriye ve bölgeye yönelik politikaları hezimete uğradığını belirtti.

Şeyh Naim Kasım, Washington yönetimi tekfirci IŞİD terör örgütünden kendi politikaları doğrultusunda yararlanmak istediğini, ancak şimdi bu örgüt ABD’nin başına bela ve terör tehdidine dönüştüğünü vurguladı.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad etkili bir lider olarak ülkesini zorlu savaş şartlarında en iyi biçimde yönetmeyi başardığını, Amerika yönetimi korsan rejim İsrail’in çıkarları doğrultusunda Suriye’nin direniş eksenine karşı tutumunu değiştirmeye çalıştığını ancak başarılı olamadığını kaydetti.

Şeyh Naim Kasım ayrıca Suriye, İran, Rusya ve Lübnan Hizbullah hareketi arasındaki etkili işbirliği, Suriye’de teröristlerin işgal ettiği bir çok bölgenin kurtarılmasına vesile olduğunu vurguladı.

Şeyh Naim Kasım: IŞİD ABD ürünüdür Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık