HaberlerLübnanOrtadoğu

Şeyh Naim Kasım: İsrail, Lübnan İle Savaştan Bir Şey Elde Edemeyeceğini Biliyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Nasim Kasım yaptığı konuşmada; bugün Siyonist düşmanın direniş cephesi karşısında binlerce hesap yaptığını belirtti.

Düşmanın bugün gündeme getirdiği tehdit sayısının bu rejimin Lübnan karşısındaki azciyetini gösterdiğine dikkat çeken Şeyh Kasım, işgal rejiminin direnişin bu rejimin olası her türlü savaşına karşı koymaya ve savunmaya yüksek seviyede hazırlıklı olduğunu bildiğini vurguladı.

Şeyh Kasımi, Siyonist düşmanın direnişin onları Lübnan’dan çıkardıktan sonra caydırıcılığa uğradığını ve savaşla bir şey elde edemeyeceğini bildiğini kaydetti.

Bu bağlamda Siyonist basın son sıralarda, Hizbullah’ın yakında GPS’li ve hassas güdümlü sistemler elde ettiğini başardığını, bunun direnişin ağır roketlerinin hassas füzelere dönüşmesine neden olabileceğini ifşa etti.

MOSSAD’ın eski Şef Yardımcısı Neftali Gernot, Hertzilya toplantısında bu meseleyi itiraf ederek, bu durumun Hizbullah’ın gelişmiş ve uzun menzilli ve de hedef isabet gücü ve dikkati yüksek olan roketler yapma kabiliyetinde yeni bir aşama sayıldığını belirtti.

Bu habere göre, bu mesele, Hizbullah’ın İsrail ile olası savaşlarda “daha ölümcül” güce sahip olmasına yol açacak.

Siyonist istihbarat yetkilisi sözlerinin devamında, Hizbullah güçlerinin kabiliyetine işaretle, Hizbullah’ın Suriye’deki zaferlerden dolayı özgüveninin arttığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Şubat 2023 (18) içerik yüklenmiştir.