HaberlerLübnanOrtadoğu

Şeyh Naim Kasım: Korsan İsrail’in ahmaklığına karşı koymaya hazırız

Hizbullah’ın önde gelen liderlerinden Şeyh Kasım, korsan İsrail’in her türlü ahmaklığına karşı mücadele etmeye hazır olduklarını söyledi.

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, İsrail’i her türlü ahmaklığına karşı mücadele etmek için Hizbullah olarak hazır olduklarını ilan etti.

Şeyh Kasım, Dahiya’da meydana gelen bombalı saldırının, direnişi ve direniş ehlini hedef alan saldırıların bir parçası olduğunu, İsrail’in projesinin yararına olduğunu söyledi.

Şeyh Kasım “Bombayı kimlerin yerleştirdiğini ve doğrudan kimlerin sorumlu olduğunu öğrenmek için soruşturmanın bitmesini bekliyoruz. Fakat tüm parmaklar, saldırının arkasında, fitne davetçilerini, İsrail projesini, gece gündüz direnişi hedef almak için çalışan provokatör hareketleri göstermektedir. Bu tür yıkıcı eylemlerin önüne geçmek için her türlü icraatı gerçekleştirmeliyiz” dedi.

2006 Temmuz savaşının yıl dönümü münasebetiyle Nur Radyosu’na yaptığı açıklamasında Şeyh Kasım “İsrail, Lübnan’a karşı gireceği savaşta kazanım elde edeceğinden hala emin değil. İsrail, Suriye’de yaşananlardan Hizbullah’ın olumsuz yönde etkilenmediğini biliyor. Aksi halde Lübnan’a savaş açardı. Hizbullah, İsrail’in her türlü ahmaklığına karşı koymak için hazırdır” dedi.

Lübnan’daki hükümet kurma çalışmalarına değinen Şeyh Kasım “Hizbullah’ı Lübnan hükümetine kabul etmeyeceklerini söyleyenler, Hizbullah’sız hükümetin kurulamayacağını bilmeleri gerekiyor. Hükümette bakan dağılımının 8+8+8 olması çağrısında bulunanlar, Hizbullah ve müttefiklerinin hükümette, kararlara tesiri olmayan sadece rakamdan ibaret bireyler olarak kalmayı kabul etmeyeceklerini bilmeleri gerekiyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.