HaberlerLübnanOrtadoğu

Şeyh Nebil Kavuk: Tekfirciler İsrail hariç bütün herkes için tehlikelidir

Lübnan Hizbullah hareketi yürütme konseyi başkan vekili Şeyh Nebil Kavuk, bugün tekfircilerin, siyonist rejimi İsrail hariç, bölgenin bütün ülkeleri, milletleri ve orduları için tehlikeli olduğunu söyledi.

Fars haber ajansına göre, Nebil Kavuk, dün Lübnan’ın güneyinde yer alan Hedasa’da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada; tekfircilerin siyonist İsrail dışındaki bütün Arap ülkelerinin ordularını tehdit ettiğini söyledi.

Tekfirci teröristlerin bugün Lübnan, Suriye, Irak, Yemen, Mısır, Cezayir, Tunus, Libya ve Somali ordularıyla savaş halinde olduğunu belirten Şeyh Nebil Kavuk, ”Ama sözkonusu tekfirci teröristler terör rejimi İsrail ile savaşmaya kesinlikle hazır değiller” dedi.

Şeyh Nebil Kavuk, tekfircilerin tehlikesinin önüne geçilmesi amacıyla Lübnan hükümetinin özel stratejisine de değinerek, bu doğrultuda tekfircilere karşı milli birlik ve beraberliğin zaruri olduğunu, ”ordu, halk ve direniş” üçlüsünün terör rejimi İsrail ile tekfircilerin her türlü muhtemel senaryolarına karşı koyacak işbirliği ve organize içinde olduğunu söyledi.

Hizbullah yetkilisi, bölgede yaşanan gelişmelerin Sünni ve Şiiler arsında bir çatışma olmadığını aksine bölgedeki bütün milletlerin halihazırda tekfirci teröristlerle çatışma içinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.