FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah kefaletle serbest bırakıldı

Kudüs’teki işgal mahkemesi, bir haftadır gözaltında tuttuğu 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah’ı bugün kefaletle serbest bıraktı.

Şeyh Raid Salah’ı 3 bin Şikel kefaletle bugün (02 Mart Çarşamba) serbest bırakan işgal mahkemesi, Salah’a bir haftalık ev hapsi ve yine bir hafta El-Arakib köyüne girmeme cezası verdi.

Şeyh Raid Salah, dayanışma içinde olduklarını göstermek için işgal altındaki Kudüs’ün Silvan mahallesine gelip burada eylem çadırını ziyaret ettikten sonra yaptığı basın toplantısının ardından 22 Şubat tarihinde işgal polisi tarafından gözaltına alınmış ve El-Arakib köyünde orman yakma suçlamasıyla mahkemeye sevk edilmişti.

Suçlamanın asılsız olduğu herkes tarafından bilindiği halde, işgal mahkemesi Şeyh Salah’ın duruşmasını bir hafta içinde üç kez erteledi.

İşgal rejimi kendisine bağlı kurum ve kuruluşlar yoluyla, Filistinlilerin adeta sözcüsü ve Mescidi Aksa’nın da muhafızı olan Şeyh Raid Salah’ı susturmak için her yola başvuruyor. Birkaç kez suikasta da maruz kalan Şeyh Salah Allah’ın inayetiyle misyonunu sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (19) içerik yüklenmiştir.