FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah, Kudüs’ü savunmaya devam edecek

1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in başkan yardımcısı Kemal El-Hatib, Siyonist işgal yönetiminin beş ay süren mahkumiyetin ardından Şeyh Raid Salah’ı bu sabah (12 Aralık Pazar) serbest bırakmasının beklendiğini belirtti.

El-Hatib, İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah’ı karşılama töreni için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Kemal El-Hatib, verdiği demeçte, İslami Hareket üyelerinden ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Arapların liderlerinden oluşan bir heyetin Şeyh Raid Salah’ın alıkonulduğu Er-Ramle Cezaevi yakınlarına gideceğini ve Şeyh Raid Salah’ın cezaevinden çıkmasının ardından kendisini karşılayarak konvoy halinde Ummu’l-Fahm kentine doğru yola çıkılacağını, Ummu’l-Fahm’da ise Şeyh Raid Salah’ın şanına yakışır bir karşılama töreni düzenleneceğini söyledi.

Siyonist işgal rejiminin Şeyh Raid Salah’ı hapsederek vermek istediği mesajın başarısız olduğunu kaydeden Kemal El-Hatib, “Hiçbir tutuklama veya terör bizi Mescid-i Aksa’yı savunma çabamızdan alıkoyamaz” dedi.

Şeyh Raid Salah’ın cezaevinden istirahat etmek üzere değil mücadele alanına dönmek üzere çıkacağını belirten El-Hatib, mücadele alanının Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak olduğunu ve başta İslami Hareket üyeleri olmak üzere 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan tüm Filistinlilerin Şeyh Raid Salah etrafında kenetleneceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.