FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah: Ya Kudüs’te yaşarız Ya da şehid oluruz

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket Lideri Şeyh Raid Salah, Kudüslü genç Milad Ayyaş’ın sözleriyle ifade ettiklerini pratiği ve kanıyla ispat ettiğini belirterek, Kudüs’le ilişkilerinin çok farklı olduğunu dolayısıyla ya burada yaşayacaklarını ya da şehit olacaklarını ifade etti.

Şeyh Raid Salah bu açıklamalarını Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, İslamî Hareket’in Kudüs ve İslamî Mezarlıklar dosyası sorumlusu Yusuf Muhaymer ve ulusal hareketlerin temsilcileriyle birlikte Cuma günü Silvan’ın Batnu’l-Heva mahallesinde işgal askerleri tarafından şehit edilen Milad Ayyaş’ın babasının evine gerçekleştirdikleri taziye ziyaretinde yaptı.

Taziyede kısa bir konuşma yapan Şeyh Raid Salah şunları söyledi: “Bizler oğlu şehit olan babayı tebrik ediyoruz. Çünkü oğlu şehadet mertebesine ulaştı. O nedenle biz Milad’a, babasına ve annesine şehadetiniz bin kere hayırlı olsun demekte tereddüt etmiyoruz.”

Geçen Cuma günü işgal altındaki Kudüs’ün Silvan beldesinde çıkan çatışmalarda işgal güçleri 16 yaşındaki Milad Ayyaş’ı şehit etmişti.

Başa dön tuşu
Kapalı