FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah’a suikast iddiası belgelendi

Siyonist terörist Chaim Perlman’ın ailesi, Şabak ajanının Şeyh Raid Salah’a suikast düzenlemesi için oğullarını ikna etmeye çalıştığı görüşme sırasındaki konuşmaları içeren bir ses kasedini ortaya çıkardı.

Siyonist terörist Chaim Perlman, Siyonist iç istihbarat birimi Şabak’ın kendisinden 1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah’ı öldürmesini istediğini açıklamıştı.

İbranice yayın yapan sitelerden birinde yayınlanan ve görüşmede konuşulanların tamamını içeren ses kaydının Şabak’ın Şeyh Raid Salah’ı öldürmeyi planladığını hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya koyduğu ifade edildi.

Ses kasedine göre Şabak ajanı Perlman’a “Beni dinle. Bu iş sandığın kadar zor bir iş değil. Şeyh gelecek, aracıyla geçerken sen aniden ateş edeceksin. İyi nişan alırsan en azından şoförü ölür ve araç bir yana devrilir” dedi.

Şabak ajanı Perlman’a daha sonra şöyle dedi: “Araç devrildikten sonra koşarak gider yarım kalan işi tamamlarsın. Belki buna gerek bile kalmaz ve aracın devrilmesiyle ölür.”

Konuyla ilgili haberleri yorumlayan Şeyh Raid Salah, “Suikast emri Şabak tarafından verilmişse, bu emrin İsrail Başbakanı tarafından verildiği anlamına gelir” şeklinde konuştu. Şeyh Salah, iç istihbarat biriminin doğrudan Siyonist Başbakan’ın emriyle hareket ettiğine dikkat çekti.

Şeyh Raid Salah, “El-Halavani terasında verilen akşam yemeği” ile ilgili yargılama sırasında dün (15 Temmuz Perşembe) gazetecilere yaptığı açıklamada, suikast teşebbüsünün gerçek olduğunu ve daha bilinmeyen birçok girişimin bulunduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.