FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah’ın giriş yasağı uzatıldı

Siyonist işgal ordusu “iç cephe komutanı”, dün (8 Temmuz Perşembe) Şeyh Raid Salah’ın Kudüs’e girmesini yasaklayan askeri kararın süresini uzattı.

İç cephe komutanı, olağanüstü hal kanununa dayanarak, 1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah hakkında altı ay Kudüs’e girmeme kararı vermişti.

Şeyh Raid Salah’ın yasağının uzatılması kararı, daha önce verilen askeri kararın bitişine iki gün kala alındı.

Şeyh Raid Salah’ın girmesi yasak bölgenin sınırlarını kırmızıçizgiyle gösteren bir harita eşliğinde verilen kararda, 29.07.2010 tarihine kadar Şeyh Salah’ın söz konusu bölgeye girişinin yasak olduğu ve yasak kararının bitiş tarihinden sonra üç ay daha uzatılabileceği bildirildi.

Şeyh Raid Salah’a getirilen Kudüs’e giriş yasağının uzatılmasının ardından konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan İslami Hareket, işgal yönetiminin verdiği kararların geçersiz olduğu ve Şeyh Raid Salah’ın gerektiği ve uygun gördüğü her vakitte Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya girme hakkına sahip olduğu ifade edildi.

1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in sözcüsü Zahi Nuceydat, Şeyh Raid Salah ve tüm Müslümanları Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya bağlayan ruhani ve akidevi ilişkiye dikkat çekerek, Siyonistlerin bu ilişkiyi yok edecek hiçbir unsura sahip olmadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Ocak 2022 (22) içerik yüklenmiştir.