FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah’ın Kudüs’e girişi 3 ay yasaklandı

Siyonist işgal yönetimi, 1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah’ın Kudüs’e girişini üç ay süreyle yasaklayan askeri bir emir yayınladı.

Şeyh Raid Salah, üç yıl önce Mescid-i Aksa’nın El-Mağaribe Kapısı’nda yaşanan olaylar nedeniyle yargılandığı davada Siyonist mahkeme tarafından hakkında verilen beş aylık hapis cezasını çekmek üzere cezaevinde olduğu halde hakkında çıkarılan üç aylık Kudüs’e giriş yasağı şaşkınlığa yol açtı.

İşgal altındaki topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’ten yapılan açıklamada, işgal ordusu “iç cephe komutanı”nın İngiliz mandası döneminden kalma olağanüstü hal kanununa dayanarak Şeyh Raid Salah hakkında Kudüs kentinin tamamına üç ay süreyle giriş yasağı getiren askeri emir yayınladığı bildirildi.

İslami Hareket sözcüsü avukat Zahi Nuceydat, kararla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Aptallık, kibir ve zulüm bir araya gelince, işte böyle hapisteki bir Şeyh’in Kudüs’e girişini yasaklayan bir karar çıkabiliyor. O, Kudüs kenti dahilinde hapiste. Bu arada o zavallılara diyoruz ki, zalim hapishaneleriniz ve askeri kararlarınız size hiçbir yarar sağlamayacak. Çünkü Kudüs ve Mescid-i Aksa ile bağımız herşeyden önce ruhani ve akidevi özel bir bağdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (1) içerik yüklenmiştir.