FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah’tan Kudüs uyarısı

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, Kudüs ve Mescidi Aksa’da nöbet tutmaya devam edilmesini isteyerek, işgal yönetiminin sadece Mescidi Aksa’yı bölmek için plan kurmadığını, aynı zamanda çevredeki cami ve evleri de sinagoga dönüştürmek için plan kurduğunu ifade etti.

Kudüs kentindeki Şeyh Cerrah mahallesinde dün (04 Aralık Cuma) verdiği Cuma hutbesinde Şeyh Salah, Siyonistlerin Mescidi Aksa ile ilgili kirli planlarını uygulamak için direniş önderlerini kent dışına çıkarmasının büyük bir tehlike arz ettiğini belirterek, işgal yönetiminin sinagoga dönüştürmek için de Mescidi Aksa’nın içinde bulunan İslam Sanat Müzesini de tamamıyla boşaltmak istediğini ifade etti.

İşgal askerlerinin yoğun güvenlik önlemleri arasında kılınan Cuma namazına 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinliler yoğun ilgi gösterdi.

Şeyh Salah verdiği hutbede ayrıca, işgal yönetiminin Kudüs kentini Yahudileştirmek için yoğun çaba harcadığını belirterek, önce Mescidi Aksa’yı bölmek ardından da yıkıp yerine iddia ettikleri heykeli dikmek istediklerini ifade etti.
Şeyh Raid Salah, işgal yönetiminin Mescidi Aksa dahil Kudüs’teki bütün camilerde sabah ezanını yasaklama girişimini de şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.