FilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Raid Salah’tan Telmud Bahçeleri uyarısı

1948’de işgal edilen topraklardaki İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah, Siyonistlerin Kudüs halkı ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinliler aleyhine uygulamaya koyduğu bir dizi icraatın kendileri için “şeref belgesi” olduğunu söyledi.

Şeyh Raid Salah, bir ay Kudüs’ten uzaklaştırma cezasının ardından dün (13 Kasım Cuma) işgal altındaki Kudüs kentininin Silvan Mahallesi’nde kurulan El-Bustan çadırını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, toprağı ve namusu savunma mücadelesinden geri adım atmama sözü verdi.

Şeyh Salah konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz, İsrail’in suçlamalarından korkmuyoruz. Çünkü onlar geçersiz suçlamalardır. Çünkü kaynağı işgalcidir ve işgalcinin de bu kutsal topraklarda geçerliliği yoktur.”

Mescid-i Aksâ’nın etrafına “Telmud bahçeleri” adı altında bir dizi bahçe kurma planına karşı uyarıda bulunan Şeyh Raid Salah, işgal yönetiminin bu planının “Kutsal Havza” projesi kapsamında olduğunu ve Mescid-i Aksâ’nın güneyindeki Silvan bölgesinden başlayarak tarihi Telmud bahçeleri kurmayı hedeflediğini söyledi.
Silvan bölgesinde yaşayan Filistinlilerden halkı bilinçlendirmeye yönelik faaliyetleri yeniden canlandırmalarını isteyen Şeyh Raid Salah, “Bu şekilde tüm dünya Silvan’ın, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksâ’nın işgalcinin değil gerçek sahiplerinin olduğunu bilmeli” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.