AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Şeyh Tantavi’nin susması daha hayırlıdır

Mısırlı imam “Ahmet El-Mehellavi”, Müslümanların önem verdiği konular hakkında El-Ezher rektörü “Tantavi’nin” tavırlarını kınadı ve ölçüsüz konuşmasının yerine susması daha iyidir, dedi.

“El-Mısri El-Yevm” gazetesinden aktarılan bilgiye göre, bu gazeteye yaptığı konuşmada: “Tantavi’nin” İslam dünyasının sorunlarına karşı tutumları çok çirkindir ve Müslümanların öfkesine neden olmaktadır.

“Ahmet El-Mehellavi”: “Tantavi” dengesiz açıklamalarıyla Müslüman âlimlerinin konumunu da lekeliyor. Ben “Tantavi’nin” sözlerine ve tutumlarına karşıyım, dedi.

“Ahmet El-Mehellavi”: “Tantavi’nin” sözleri beni şaşırtmıyor. Çünkü dini ve siyasi kararlarında dirayetli biri değil, dedi.

“Ahmet El-Mehellavi”: “Tantavi”, İsrail cumhurbaşkanıyla tokalaşmasıyla kırmızı çizgileri ayakaltına aldı ve Gazze’nin muhasara altında olması gibi önemli bir durumdan haberinin olmadığını söylemesi utanç vericidir, dedi.

“Ahmet El-Mehellavi” sözlerinin sonunda: “Tantavi’nin”, Müslümanların sorunlarını görmezden gelerek, İsrail cumhurbaşkanı ile tokalaşması büyük bir cinayettir. Eğer bunun hesabını beşer sormazsa, kıyamet günü Allah soracaktır, dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Nisan 2020 (41) içerik yüklenmiştir.