HaberlerOrtadoğuYemen

Seyyid Abdulmelik Husi, Yemen halkını direnişinden dolayı takdir etti

Yemen Ensarullah hareketi lideri, Yemen halkının Suudi Arabistan’ın cinayet ve işgal girişimleri karşısındaki direnişini takdir ederek, Yemen halkının direnişini, halkın asalet ve hakikatçi oluşunun göstergesi olarak niteledi.

Abdulmelik El Husi Pazar günü yaptığı açıklamada, Yemen halkının düşman karşısındaki başarılı direnişinin takdire şayan olduğunu belirterek, söz konusu direnişin Yemen halkının asalet ve hakikatçi oluşunu isbat ettiğini kaydetti.

Ensarullah lideri açıklamalarının devamında, düşmanın Yemen halkının güçlü azim ve irade ve direnişi karşısında yenilgiye uğradığını belirtti.

Abdulmelik El Husi, Yemen halkına hitab ederek, düşmanın elindeki teçhizatların her ne kadar olursa olsun, yine de Yemen halkını zulüm ve sitem karşısında mukavemetten alıkoyamayacağını bildirdi.

Ensarullah lideri, Mansur Hadi taraftarlarının Aden şehrine yönelik saldırılarının şiddet kazanmasına da değinerek, Aden’de yaşanan son kargaşa ve gelişmelerin düşmanın zaferi anlamında olmadığı gibi, bilakis onları büyük bir bataklığın içine sürüklemiş bulunuyor.

El Husi ayrıca, Terör örgütleri IŞİD ve El Kaide’nin Aden’de Arabistan’la bir mevzide bulunduklarını belirterek, Aden’deki toplu katliamlar, idam ve cinayetlerin hiçbir açıklaması olmadığını ve geçiştirilemeyeceğini kaydetti.

El Husi, Yemen’in müstefi cumhurbaşkanı Mansur Hadi’nin meşruiyetinin anlamsız olduğuna değinerek, Suudi liderlerin Mansur Hadi’den kendi hedeflerinin tahakkuk bulması yönünde faydalandıklarının inkâr edilemez bir gerçek olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.