HaberlerIrakOrtadoğu

Seyyid Ammar Hekim: Irak’ın parçalanması yolundaki çabalar boşadır!

Irak İslami Yüksek Meclisi Başkanı, bazı çevrelerin bu ülkenin parçalanması yönündeki girişimlerinin boşuna harcanan çabalar olduğunu bildirdi.

Irak İslami Yüksek Meclisi Başkanı Ammar Hekim dün bu konuda yaptığı açıklamada Irak’ın bölünmesi hakkında söz etmenin siyasi bir yaygara olduğunu ve bazı çevrelerin Irak, bölge ve dünya meselelerinden pek bir bilgilerinin bulunmadığını gösterdiğini söyledi.

Irak’ın hiç bir bölgesinin bağımsız bir devlet kurulma kapasitesine sahip olamadığını ve bu ülkedeki milli birlik ve vahdetin milli çıkarlar ve güvenlik yönünden bir garanti oluşturduğunu belirten Hekim, Türkiye’nin Kuzey Irak’a askeri tecavüzüne de temasla, Türkiye’nin bu konudaki ısrarının çok tehlikeli olduğunu ve Türkiye’nin Irak’a tecavüz etmekle daha fazla yalnızlığa itildiğini söyledi.

Arabistan tarafından sözde terörizmle mücadele için koalisyon oluşturulmasının da komik olduğunu belirten Irak İslami Yüksek Meclisi Başkanı ayrıca Irak yönetiminin terörizme karşı tam zafer elde etmenin eşiğinde olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.