HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Seyyid Hasan Nasrallah: Suriye’deki Durumun Amerika’nın Lehine Dönüşeceğini Zannedenler Mütevehhimdirler

Hizbullah’ın seçim mitingi, El-Baqiyah kasabasında başladı ve Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah bu mitinge video bağlantısı ile katıldı ve bir konuşma yaptı.

Hizbullah Genel Sekreteri iki gün önce Hizbullah’ın güney Beyrut’taki seçim mitinginde yaptığı konuşmada, Lübnan’ın iç meseleleri ve bölge ve uluslararası gelişmeler hakkında konuşmuştu.

Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasının başında bu seçim mitinginin düzenlenme nedenlerini açıklayarak şunları söyledi: ‘Lübnan’ın batısındaki Bekaa ve Raşiya sakinleri direnişin temel bir parçası sayılmaktadır ve onlar bu yolda birçok şehit ve yaralı takdim etmişlerdir.

Parlamentoda, hükümette ve hükümet kuruluşlarında güçlü bir varlık göstermek, direniş için gerçek bir garanti, ordu, halk ve direniş için altın bir denklem sayılmaktadır. Direnişin silah olanaklarını güçlendirmeye ihtiyacı olduğu gibi, her zaman da komplolara ve arkadan saplanan kılıç ve hançerlere karşı dikkatli olmalıdır.

Direnişin zaferlerinden sonra Siyonist düşman, güneye ya da Bekaa’ya tanklarla giremeyecek kadar korkaktır.

Siyonist Rejimin işgalleri karşısında Lübnan’ı desteklemek için, ordunun, milletin ve direnişin altın denklemi dışında bir alternatif yoktur ve bu, halkımızın ve hükümetlerimizin düşman karşısındaki stratejik tepkisidir. Eğer bazıları Suriye’de şartların Amerika ve İsrail’in ya da bölge ülkelerinin lehine değişeceğine inanıyorsa, mütevehhimdir.

Suriye’ye saldırı gerçekleşmeden önce, İsrail’in, bazı Arap ülkelerinin ve silahlı grupların birçok arzu ve umutları vardı.

Amerika, daha Kimyasal Silahların Yasaklanması Kuruluşu Mensuplarının Duma’ya giriş süreci tamamlanmadan önce Suriye’ye saldırısını gerçekleştirdi.

Fransa, Suriye hükümetine karşı yönelttiği suçlamaların sosyal ağlarda yayınlanan resim ve raporlara dayalı olduğunu itiraf etti.

Washington ve Paris, Duma’da kimyasal silah kullanıldığı iddialarının bir senaryo olduğunu bildikleri için, Suriye’ye saldırılarında acele ettiler.

Amerika, Fransa ve İngiltere Suriye’de sadece üç ya da dört mevziiyi hedef aldı ve bu hedeflerden birine de füzelerin isabet etmediği açıklandı.

Suriye hava savunması, bu saldırı karşısında eşsiz bir mücadele gösterdi ve füzelerden birçoğunu hedefe ulaşmadan düşürdü.

Suriyeli komutanlar ve askerler saldırı boyunca görev yerlerinde kaldılar ve bu, onların maneviyatını göstermektedir.

İşgalciler, boş mekanları ve daha önce hedef alınmış mekanları hedef aldılar. Üç batılı işgalci ülkenin amacı, korku ve endişe oluşturmaktı ama bu hedef gerçekleşmedi.

Cumartesi günü sabah saatlerinde gerçekleşen olay, Suriye’deki siyasi çözümü, Cenevre müzakerelerini ve uluslararası ilişkileri karmaşık hale getirecektir.

Onlar silahlı grupların psikolojisini güçlendirmeye çalıştılar ama başarılı olamadılar ve bu saldırıya umut besleyen Siyonist düşmanın ve bazı Arap ülkelerinin umutlarını umutsuzluğa çevirdiler.

İşgalciler, Suriye halkının psikolojisini zayıflatmaya çalıştılar ama sonuç olarak Suriye halkının ve ordusunun psikolojisi güçlendi.

Suriye’ye saldırı, denklemin, İsrail ya da bazı bölge ülkelerinin lehine değişmesinde başarısız olmuştur.

Bazı bölge ülkeleri, Amerika, Fransa ve İngiltere’nin saldırılarının, Suriye hava kuvvetlerini, Devrim Muhafızlarını ve müttefikleri yok edeceğini umuyorlardı.

Suriye’de hiçbir kimyasal silah bulunmamasına rağmen, Suriye rejimine karşı suçlamalar kaldı ve biz, kazanılan her zaferin ardından yeni saldırıları ve kimyasal senaryo ve gösterileri uzak bir ihtimal olarak görmüyoruz.

Bazı Körfez Arap ülkeleri, Suriye’ye kapsamlı bir saldırı düzenlemesi için Amerika’yı kışkırttılar ve bu ülkeye büyük paralar verdiler.

Körfez ülkelerinin ve Siyonist lobilerin kışkırtmasına rağmen Suriye’ye saldırının sınırlı olmasının nedeni, çok kolay sona ermesi mümkün olmayan ve ateşi bütün bölgeyi saracak olan kapsamlı savaştan korkudur.

Suriye’ye saldırının sınırlı olması, Amerika’nın direniş ekseninin gücüne olan askeri itirafıdır. Amerika’da askeri yetkililer Suriye’ye kapsamlı bir saldırının bütün bölgeyi ateşe sürükleyeceğini çok iyi biliyorlar.

Onlar, silahlı grupların psikolojisini güçlendirmeye çalıştılar ama başarılı olamadılar ve işgale umut besleyen Siyonist düşmanın ve bazı ülkelerin umutlarını umutsuzluğa çevirdiler.’

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.