HaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah: Allah’ın rızasının dışında bir girişimde bulunmayız

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Allah’ın rızasının dışındaki hiç bir girişimde bulunmayacaklarını söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen 7. gece merasimlerinde Ahmed Kasir’in şehadet eylemini, Lübnan’da İslami Direnişin zaferlerinin başlaması yönünde önemli bir eylem olarak nitelerken, 1982′de gerçekleşen sözkonusu şehadet eyleminin siyonist rejime çok büyük darbe indirdiğini belirttive bu eylemde siyonist 120 subay ve askerin öldüğünü hatırlattı.

Hizbullah lideri, Ahmed Kasir’i, şehadet eylemlerinin komutanı olarak şehadet eylemini Siyonist İsrail rejiminin Sur kentindeki komutanlık merkezine yönelik gerçekleştirdiğini söyledi.

Nasrullah, Şaron’un siyonist İsrail rejiminin dönem savaş bakanı olduğunda, sözkonusu eylemden dolayı yıkıntılara dönüşen binaya girdiğinde yüzündeki kaygı verici izler ve yaptığı konuşmaların aldıkları darbeyi ortaya koyduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, şehit Ahmed Kasir’in eyleminden sonra Hizbullah, Emel hareketi ve diğer direniş güçlerinin şehadet eylemlerine başladıklarını ve bu şehadet eylemleri sayesinde düşmana ağır darbeler indirildiğini ve zaferlerin elde edildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.