FilistinHaberlerOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah, Amerika’nın uluslararası kanunlara ve bildirilere bağlı kalmadığına temasla, onca tecrübelerden sonra Amerika’ya güvenmek safdillik olur dedi

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Amerika’nın uluslararası kanunlara ve bildirilere bağlı kalmadığına temasla, ”onca tecrübelerden sonra Amerika’ya güvenmek safdillik olur’ dedi.

Nasrullah, dün bir etkinlik münasebetiyle yaptığı konuşmada, Amerika’nın kararlarında insani değerlerin hiç bir öneminin olmadığını belirterek, ‘Amerika için öncelikli ABD devletinin çıkarlarıdır ve sonra da siyonistlerin çıkarları gelmektedir’ dedi.

Hizbullah genel sekreteri, Suriye ordusunun işgal altındaki Golan tepelerinde siyonist İsrail’e karşı düzenlediği son operasyona da temasla, ‘bu saldırı, gerçekte terör rejimi ve hamilerinin Suriye’ye yönelik saldırılarına karşı verilmiş bir misillemeydi ve bunun da İsrail’e mesajı, yaptıkları cezalandırılmadan bölgeden çıkamayacağıdır’ dedi.

Nasrullah, Amerika’nın asrın sorununu çözme planı olarak Filistin meselesinde gösterdiği tutumunun ise aksine ‘çok büyük bir sorun’ niteledi ve bunun bütün dünya tarafından kınanması gerektiğini söyledi.

Lübnan Hizbullah lideri, kendi geleceklerini Amerika’ya bağlayan her ülkenin bu siyasetinin ve güveninin çok büyük hata olacağını söyledi.

Nasrullah konuşmasının ayrı bir yerinde Amerika’nın Kudüs’te gayri meşru büyükelçilik açmasını da kınayarak, ‘Amerika açık bir şekilde dünyaya uluslararası kanunlara ve bildirilere bağlı kalmadığını göstermiştir ve bundan ders çıkarılmalıdır’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.