HaberlerLübnanOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah : Batılı Ülkeler Suriye’deki Krizin Çözülmesini İstemiyor.

Seyyid Hasan Nasrullah, Şehitler Günü nedeniyle video aracılığıyla yaptığı konuşmada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun son demecine değinerek, “İsrail, tehditlerle ve kutsal yerleri yıkarak kendi amaçlarını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Biz diğer ülkeleri düşmanımızın bu durumuyla ilgili uyarmak istiyoruz. İsrail bu amacını gerçekleştirmek için bütün dünyada dini duygularla oynuyor. İsrail bizi yıldıramayacak” dedi.

Lübnan dahil bütün bölgenin kritik bir dönemeçten geçtiğini belirten Nasrallah, sözlerine şöyle devam etti:

“Bölgede Irak ve Libya’da karışıklık yaratan güçler Lübnan’ı da karıştırmak istiyor. Lübnan dahil bütün bölge tehdit altında. Lübnan’ın güvenliği bölgenin güvenliğiyle bağlantılı. Lübnan’da mezhep savaşı çıkarmak isteyenler başarılı olamayacaklar.”

Nasrallah, Lübnan hükümetini korumanın önemli olduğunu belirterek, bunun bölgedeki istikrar için önemli olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrullah; batı ve bir kısım Arap ülkelerin Suriye’deki krizin çözülmesini istemediklerini belirterek, bu krizin çıkmaza sokulması ve şiddetin tırmandırılmasına çabaladıklarını belirtti.

Bugün yaptığı ve Lübnanlı Menar Kanalının yayınladığı konuşmasında Nasrullah; batı söz konusu ülkelerin Suriye’de silahlı terör gruplarına her türlü desteği sağlamasıyla sadece ve sadece kendi hedeflerini sağlamak için kanların akıtılmasını ve şiddetin körüklenmesini istediklerine dikkat çekti.

ABD ve Siyonistlerin bir ülkeyi kontrollerine almada başarısız kalmaları halinde bu ülkede kaos ve istikrarsızlık yaratmaya çalıştıklarını söyleyen Nasrullah; Amerika ve İsrail’in bu bağlamda dini ve mezhepsel çatışmalar yarattıklarını ekledi.

Nasrullah; ABD-Siyonist planların mezhepsel ve ırksal anlaşmazlıklarla bölge ülkelerini baltalamaya ve parçalamaya çalıştıklarının altını çizerek, Müslüman aleminin içinde bulunduğu tüm anlaşmazlıkları diyalog aracılığı ile barışçıl politikayla çözmeleri gereğinin altını çizdi.

Dünyada cereyan eden bir çok kaosun arkasında İsrail’in gizli ellerinin bulunduğuna işaret eden Nasrullah; bu ellerin bölge ülkelerinde fitne ve çatışmaların yayılması amacıyla bölgedeki İslami cemaatlerin içine sızdığını ve provokasyonda bulunduğunu belirtti.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Nasrullah; gasp edilen hakların geri alınması, işgal altındaki toprakların ve esirlerin kurtarılması, halkımızın onur ve kerametlerine ilaveten istikrar ve güvenliğin sağlanmasına dek direniş seçeneğine bağlı kalacaklarının altını çizdi.
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, “Lübnan dahil bütün bölge tehdit altında. Lübnan’ın güvenliği bölgenin güvenliğiyle bağlantılı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.