HaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah direnişin önemli rolüne vurgu yaptı

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, direnişin, siyonist ve tekfirci düşmanlarla mücadelede Arapların toplanmasını beklemeyeceğini söyledi.

Nasrullah, bir şehit komutanını anma merasimine video konferansı aracılığıyla katılırken, İran ve Suriye’nin direnişe verdiği desteklere temasla, direniş güçlerinin, siyonist rejimin işgalindeki toprakları özgürlüğüne kavuşturmak için Arap Birliği’nin onayına, Arap ülkelerinin desteğine ve ortak kararına, ya da onların orduları ve silahlarına ihtiyaç duymadığını söyledi.

Nasrullah, Arabistan dahil bazı ülkelerin direniş aleyhindeki ihanetlerine temasla, Suudi rejiminin kendi varlığını sürdürmesi için siyonist rejimin desteğini almayı öncelikli gördüğünü söyledi.

Nasrullah, ‘Hizbullah’ın bazı Arap rejimleri tarafından terör örgütü olarak ilan edilmesine de temasla, ”bunun sebebi, tüm dünyada ezilenlere umut vermemizdir” dedi.

Başta Suudi rejimi olmak üzere Arap rejimlerinin her zaman siyonist İsrail’e karşı koyanlara yönelik komplo kurduğunu belirten Nasrullah, bazı Arap krallıklarının ırkçı İsrail’in koruması olmadan yola devam edemeyeceklerini bildiklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.