HaberlerHasan NasrullahİranLübnanOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah: İmam Humeyni milletleri gaflet uykusundan uyandırdı

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin vefatının yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, İmam Humeyni’nin hareketinin bu gün bölgede milletlerin uyanması ve İslami hareketinde çok büyük rolünün olduğunu söyledi.

Nasrullah, İmam Humeyni’nin emperyalizm ve siyonizme karşı milletleri uyandıran çok büyük şahsiyet olduğunu belirterek yakın bir zamanda Arap ülkelerinde görülecek yeni gelişmelerde de İmam Humeyni’nin başlattığı hareketin etkisinin çok daha açık bir şekilde görüleceğini dile getirdi.

Video konferans aracılığıyla konuşan Hizbullah lideri, İmam Humeyni’yi, büyük bir filozof, fakih, arif ve İslam düşünürü olarak nitelerken, onun çok iyi bir lider ve aynı zamanda ülkenin en iyi şekilde yönetilmesindeki gerekli özelliklere fazlasıyla sahip bir şahsiyet olduğunu, öte yandan onun başlatmış olduğu İslam inkılabı sayesinde bugün İran İslam Cumhuriyeti’nin her alanda ilerlemeler kaydettiğine dikkat çekti.

Nasrullah, İmam Humeyni’nin 8 yıllık zorunlu savaş ile diğer büyük sorunlara rağmen hiçbir zaman Filistin davasını unutmadığını ve aksine Filistin davasını İslam ve Arap ümmetinin ortak meselesi olarak sürekli dikkat çektiğini söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri, terör rejimi İsrail’in işgalci siyasetlerinin önlenmesi için bütün ülkelerin işbirliğiyle ortak hareket etmesinin de kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2023 (28) içerik yüklenmiştir.