HaberlerHasan NasrullahİranOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah, İran halkının seçimlere yoğun katılımını takdir etti

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah İran’ın dünkü Cumhurbaşkanlığı seçimlerini bir özgürlük şenliği olarak tanımladı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Direnişçi Gazi Günü nedeniyle düzenlenen bir törende yaptığı konuşmasında ilk etapta Şabaniye bayramlarından dolayı tebriklerini dile getirerek “Savaş gazileri yaşıyan şehidler ve parlak Direnişimizin konuşan dili sayılırlar” dedi.

Nasullah daha sonra, işgalci İsrail’in barbarca saldırıları karşısında sergilenen Direnişten söz ederken “Direniş olmasaydı sularımız sömürge olur ve onun esas sahibi olan Batı Şeria halkı ondan mahrum bırakılırdı. Petrol kaynaklarımız da Tamara kuyusu gibi elden giderdi. Hükümetimiz emirlerini İsrail’den alırdı. Peki onları Lübnan’dan kovan kim? İşte bu Direniş sayesinde oldu. Bugün dünyanın yarısı Direnişten yana” diye vurguladı.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah konuşmasının devamında havaya ateş edilmesinin zafer için olsa bile haram olduğunun altını çizdi.

Nasrullah konuşmasının başka bir bölümünde İran’da düzenlenne Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek “İran’da yapılan bu seçim özgürlük adına eşsiz bir şenlikti” dedi ve Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ve İran halkını bu zaferden dolayı kutladığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.