FilistinHaberlerLübnanOrtadoğu

Seyyid Hasan Nasrullah: Siyonist İsrail, Bölgemizi Hedef Alan Emperyalist Güçlerin İleri Hattıdır

Lübnan’da Hizbullah Lideri Hasan Nasrullah İsrail işgali altındaki yeni intifadanın; tüm Arap ve İslam ümmetini Filistin davası ve Aksa Mescidini savunmada yeni sorumluluklar altına koyduğunu belirtirken, bu intifadaya gerçek ve etkin bir destek vermeye çağırdı.

Filistin’e Destek İçin Uluslararası Ulemalar Forumunda konuşan Nasrullah; düşman İsrail’in yanı sıra efendileri ve koruyucularının Filistin halkı ve Aksa Mescidinden uzak durmaları için söz konusu intifadanın ciddi ve etkin bir şekilde desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Nasrullah günümüzde Filistin topraklarında yaşananların, yüksek duyarlılığı yansıttığını, düşmanın yüreğine korku salmasının yanında da ekonomisini zayıflattığını söyledi.

‘Büyük İsrail Projesinin’ çökertildiğini belirten Nasrullah; fakat İsrail’in hala bölge halklarını tehdit ettiğini ve tüm fırsatları kullanmaya çalıştığını vurguladı. Nasrullah İsrail ve planlarının gerçeğinin deşifre edilmesi için medyatik, kültürel ve siyasi büyük çabaların harcanması önemine işaret etti.

Sözlerine devam eden Nasrullah; “Şayet Afganistan, Pakistan, Irak ve Suriye’de eylemlerde bulunanlar işgal altındaki Filistin topraklarına gelseydiler; İsrail şu ana kadar çoktan yok edilmiş ve Filistin halkı kurtulmuş olurdu..” ifadesini kullandı. Bu ülkelerde söz konusu eylemler için harcanan paralar ve temin edilen silahların miktarına ışık tutan Nasrullah; tüm bunların neden Filistin için yapılmadığı sorusuna dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.