HaberlerLübnanOrtadoğuSuriye

Seyyid Hasan Nasrullah: Suriye’de Yakında Büyük Bir Zafer Var

Lübnan’da Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah Suriye’de teröre karşı zaferlerin temel faktörünün Suriye halkı, ordusu ve yönetiminin güçlü ve azimli mücadelesi olduğunu vurgularken müttefiklerin ise bu zafer ve başarılarda yardımcı rolü oynadığını belirtti.

Dün akşam Meyadin Televizyonuna demeç veren Nasrullah; Suriye’de büyük bir zaferin yaklaştığını, fakat bu zaferin henüz savaşın sonu olmayacağını söyledi. Nasrullah Suriye’ye karşı savaşın son sürecine gelindiğini kaydederken, IŞİD’in yok edildiğini fakat Nusra Cephesinin henüz tamamen yok edilmediğine işaret etti.

Suriye’de IŞİD’i yok eden bir kimsenin işgalci İsrail ordusunu yenme gücüne sahip olduğunu belirten Nasrullah; ABD’nin desteği nedeniyle IŞİD’i yok etmenin bu kadar uzun süre aldığına vurgu yaptı.

Suriye’de siyasi girişimler konusunda ise Nasrullah; diyalogun önkoşulsuz olması gereğinin altını çizdi. Nasrullah ‘Riyad muhalefetinin’ diyalogu önkoşullarla engellediğini ifade ederken, bu heyetin gerçeklerden uzaklaştığını, Suriye’de olup bitenlerle ilgileri olmadığını kaydetti.

Öte yandan Nasrullah; ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ilan etme kararının İsrail’in sonu geldiği anlamı taşıdığını belirtti. Nasrullah Trump’un bu kararıyla hem İsrail’in sonunu ilan ettiğini hem de İsrail ile Filistin arasındaki çözüm sürecini yok ettiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.