HaberlerIrakOrtadoğu

Seyyid Haşim el-Haydari görevimizin ne olduğunu açıklıyor

Iraklı İslam alimi Seyyid Haşim el-Haydari görevimizin ne olduğunu açıklıyor.

Bu, IŞİD’den başlayıp, Suudi Arabistan’a, Amerika’ya, uydu kanallarına ve web sitelerine kadar uzanan, her alanda bir varoluş savaşıdır.

Kardeşlerim, yüce liderimiz (İmam Ali Hamaney) demişti ki: “Bugün, sizler bu savaşın askerleri ve komutanlarısınız; dinin muhafızları ve İslam’ın savunucularısınız.”

Bugün hiç kimse gelip şu iddialarda bulunamaz: “Ben dindarım çünkü namazımı kılıyorum” ve “Ramazan ayı geldiğinde orucumu tutacağım” veya bir kadın “Ben hicaba dikkat ediyorum” veya biri gelip Kerbela’ya yürüdüğü, türbeleri ziyaret ettiği ve meclislere katıldığı için Hüseyni olduğunu iddia edemez.

Bugün, dindar Müslüman ve Hüseyni vazifesini araştıran ve ona göre hareket eden kişidir; bize yüklenen vazife olarak Allah’ın dinini savunan kişidir. Herkes pozisyonuna ve yeteneğine göre hareket etmelidir. Hiç kimse gelip de “benim hiçbir görevim yok” diyemez. Bu mümkün değildir.

Bir kelime, bir harf, bir araştırma, bir grup (sosyal medyada)…

İmkanına göre bir üniversitede, bir organizasyonda, bir toplantıda, arabanda vs. basit bir kelime bir insanı kurtarabilir ve bu hareket, sizin az önce kurtardığınız kişiyi hedef alan düşmanın oyununu bozar.

Bugün bizim görevimiz askeri silahları internet, web sayfaları ve hatta üniversiteler aracılığıyla kullanmaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.