AsyaHaberler

Seyyid Haydar Mehdi Zeydi hayatını kaybetti

Hindistan’ın tanınmış simalarından ve Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayı üyelerinden olan “Hüccetü’l İslam ve’l Müslim’in Seyyid Haydar Mehdi Zeydi” hayatını kaybetti.

Dünya Ehl-i Beyt Kurultayı bir baş sağlığı mesajı yayınladı.

Mesajın tam metni şöyle:

“Bismillahirrahmanirrahim
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun
Rubab Zeydi Hanımefendi
Saygıdeğer Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayı genel kurul üyesi
Büyük bir acı ve teessüfle Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayı genel kurul üyesi seçkin üstat Merhum Seyyid Haydar Mehdi Zeydi’nin vefat haberini aldık.
Seyyid Zeydi, seçkin bir alim ve yüce bir insandı. Şüphesiz seyyid Mehdi Zeydi’nin öz Muhammedi İslam’ı öğreti ve kültürünü Hindistan’da yaymak ve payidar kılmak doğrultusundaki hizmetleri bu değerli üstadın manevi zahiresinden olup uhrevi sevap ve mükafatına sebep olacaktır.
Kuşkusuz geride bıraktığı kıymetli eserleri ve eğittiği seçkin öğrencileri, Onun adını tarih sayfasında İslam büyüklerinden ve kalıcı müslümanlardan olarak yazacaktır.
Bu musibetin yas ve taziyesini tüm ulema, dini ve mezhebi şahsiyetlere ve Hindistan’da olan tüm Müslüman bacı ve kardeşlere özellikle yüce ve değerli muhterem Zeydi ailesine, ehediyet dergahında bu büyük alimin yüce derecelere nail olmasını diliyoruz.

Muhammed Salar
Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayı uluslararası işler yardımcısı

Hindistanlı büyük alimlerden olan Seyyid Mehdî Zeydi, bir kaç gün önce hayata gözlerini yumdu. Kendisi Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayının aktif bir üyesiydi.

Aynı şekilde değerli eşi “Rubab Zeydi hanımefendi” de Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayının üyelerinden olup yıllarca eşinin yanında Ehl-i Beyt mektebinin tebliği doğrultusunda çalışmıştır.

Dünya Ehl-i Beyt (a.s) Kurultayının genel kurulu, 100 ülkeden 400 seçkin Ehl-i Beyt (a.s) taraftarından teşkil olan bir oluşumdur. Bu kişiler kendi ülkelerinde Ehl-i Beyt (a.s) mektebinin gelişmesi doğrultusundaki çalışmalarının yanı sıra her dört yılda bir büyük bir toplantı yapmaktadırlar.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.