AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni: Fransa, Cenevre müzakerelerinde İsrail’i temsil etti

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü “İran, 5+1’le son müzakerelerinde, kendi iktidarını dünyaya iyice gösterebildi” dedi.

İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni, İran’ın 5+1 Grubu’yla en son Cenevre’de gerçekleştirdiği müzakereleri değerlendirirken “İran bu müzakerelerde kendi iktidarını dünya çapında sergileyebildi ve kendini dünyada nüfuz sahibi bir ülke olarak tanıttı” dedi.

Nakavi Hüseyni daha sonra “Cenevre müzakerelerinde 5+1 Grubu üyesi ülkeler İran halkının haklarını kabul etmek ve onları savunmak zorunda kaldılar” ifadesini kullandı.

Meclis Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü Nakavi Hüseyni ayrıca “Müzakerelerin bu turunda Fransa maalesef, Siyonist İsrail temsilcisi olarak kendini gösterdi ve müzakerelerde Siyonistlerin taleplerini gündeme getirdi” şeklinde konuştu.

Nakavi Hüseyni açıklamalarının devamında, Cenevre’de müzakerelerde bulunan İranlı heyetin sergilediği tavrı takdire şayan olarak değerlendirip “Meclis de halkla birlikte İranlı müzakere heyetinin destekçisi” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.