HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Seyyid İmam Ali Hamaney: Halk tüm olaylarda, devrim hayatının esas kahramanıdır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, halkın tüm olaylarda “devrim hayatının esas kahramanı” olduğunu belirterek, bu gerçeğin ibret verici olup, tüm yetkililere bu millete karşı nasıl davranılması gerektiğini gösterdiğini kaydetti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, “Hükümet Haftası” dolayısıyla bugün Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile beraberindeki bakanlar kurulu üyelerini kabul etti. 
Ayetullah Hamenei,  13. hükümetin bir yılı doldurduğuna atıfta bulunarak, Reisi ile bakanlar kurulu üyelerinin sık sık gerçekleştirdiği eyalet gezilerini takdir ederek, bu hükümetin insanlara umut aşılayarak halkın güvenini kazandığını belirtti.
“Hükümetin sahada halka hizmet sunduğunu gören vatandaşlar bu tür çalışmalardan memnun kalır.” diyen Ayetullah Hamenei, 13. hükümetin yürüttüğü çalışmaların toplumda umut yarattığını dile getirdi.
Ayetullah Hamenei, “Elbette bu çalışmalar bazı alanlarda başarılı olmuş, bazı alanlarda ise henüz gerekli sonuçlara ulaşamamıştır.” ifadesini kullandı.
Bakanlar kurulu üyelerine hitap eden İslam İnkılabı Rehberi, ülke ekonomisinin kalkınmasında yerli üretimin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Yerli üretimi baltalayan herhangi bir unsuru ortadan kaldırmaya çalışın.” dedi.

Ayetullah Hamenei, yerli potansiyel ve imkanlara önem verilmesi, toplumu başkalarının karar ve girişimlerini bekleme durumundan çıkartması ve ülkeyi şartlı hale getirmekten uzak tutmasının, yürütme erkinin başarılarından olduğunu vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi, 13. hükümetin sorumlu davrandığına işaretle, “dış politika ve kültür” alanındaki yaklaşımları ve devrim sloganlarını belirgin hale getirmenin hükümetin belirgin yanlarından olduğunu söyledi.
Ayetullah Hamenei, Ukrayna’da savaşın patlak vermesinin ardından yaşanan gıda krizine değinerek, gıda güvenliğinin önemini vurguladı ve buğday gibi temel maddelerde kendi kendine yeterlilik konusunu yeniden gündeme getirdi.
Sanayi üretimi ile ilgili olarak İslam İnkılabı Rehberi bankaların sanayiciler ve üreticilere gerekli kolaylıklar sağlaması gerektiğinin altını çizdi. 

İslam İnkılabı Rehberi beyanatının devamında, “petro-rafinerilerinin yapım” önemine ve ham satışların önlenmesine vurgu yaparak, kuzey-güney ve doğu-batı koridorunun tamamlanmasının altını çizdi./

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.