HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Seyyid İmam Ali Hamaney, kültürel zafiyetlerin doğru tespti ve çözümüne vurgu yaptı

Seyyid İmam Ali Hamaney, Kültürel Devrim Yüksek Konseyi’nin çeşitli alanlarda yanlış kültürel durumlar ve zafiyetleri doğru şekilde tespit ederek, doğru kültürlerin tervici için alimce çözümler sunmaları gerektiğini ifade etti.

Seyyid İmam Ali Hamaney bugün Kültürel Devrim Yüksek Konseyi üyelerini kabul ettiği görüşmede, ülkenin kültürel yönlendirilmesinin bu konseyin esas görevi olduğuna işaretle, ülkenin kültürel yapısının devrimci yapılandırılmasına vurgu yaptı.
İslam İnkılabı Rehberi beyanatının devamında, İslam İnkılabı’nın kalkınma ve yaratıcı hareketlerle, “biz yapamayız” zihniyetini tedrici olarak değiştirdiğini, bugün bunun sonuçları, barajlar, santraller, otoyollar, petrol ve doğalgaz sanayiinde kullanılan ekipmanların yapımı gibi büyük işlerde görüldüğünü vurguladı.
Ayetullah Hamanei “Batı tutukluğu” kültürünü ve batı sözcülerinin kullanılmasının topluma hakim yanlış kültürel durumlar olduğunu ifade ederek, bu yanlış durumun İslam İnkılabı sayesinde değiştirilerek, “Batı’ya itiraz” kültürüne dönüştüğünü ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.