İslami Davet

Seyyid İmam Ali Hamaney´den kardeşlik ve beraberlik mesajı

6 Eylül 2017 14:17

Zahidan kentindeki Ehl-i Sünnet Cuma Namazı Hatibi’nin İslam İnkılabı Rehberi’ne yazdığı ve dini azınlılkların haklarına daha fazla önem verilmesini talep ettiği mektuba verilen yanıt yayınlandı.

İran’ın Zahidan kentindeki Ehl-i Sünnet Cuma Namazı Hatibi Mulavi Abdülhamit’in Seyyid İmam Ali Hamaney´e yazdığı ve İran’daki dini azınlılkların haklarına daha fazla önem verilmesini talep ettiği mektuba İnkılap Rehberi’nin verdiği yanıt yayınlandı.

Seyyid İmam Ali Hamaneyin Ofis Başkanı Hüccet’ül İslam Muhammedi Golpayegani’nin Mulavi Abdülhamit’e yönelttiği mektupta şu ifadelere yer verildi:

Seyyid İmam Ali Hamaney’e iletildi. Rehberimiz, İslam Cumhuriyeti’yle İslam İnkılabı değerlerine yönelik gösterdiğiniz ilgi ve desteklerinizden dolayı sizi takdir ederek, şu beyanatta bulundu: İran’daki tüm organların dini öğretilerle anayasaya dayanarak her türlü etnik, kavmiyet ve mezhepten olan İranlılara yönelik hiçbir şekilde ayrımcı veya adaletsiz bir davranışta bulunmaması gerekiyor. Biz de tüm İranlıların yan yana yer aldığı safları ile oluşturdukları birlik vasıtasıyla İran’ın onurunu düşünüp bu yolda uğraşarak düşmanların sözü geçen beraberliğe zarar verip komplo girişiminde bulunmasına izin vermemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Seyyid İmam Ali Hamaney´den kardeşlik ve beraberlik mesajı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık