HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Seyyid Mahmud Alevi: IŞİD Başkenti’nin Komploları Denetimizde

İran İstihbarat Bakanı Seyyid Mahmud Alevi, İran İslam Cumhuriyetine karşı komplo merkezlerinden birinin Suriye’deki Rakka olduğunu açıkladı.

Tahran’da düzenlenen Haremi savunan şehitler kongresinde konuşan İran İstihbarat Bakanı Seyyid Mahmud Alevi şu açıklamalarda bulundu: Dünya’nın en uzak noktasında düşmanı bozguna uğratmadıkça ve içeride de istihbarat güçlerimizin kapsamlı istihbaratlarıyla terör birimlerini tanımlayıp dağıtmadıkça İran için benzersiz güvenlik hâsıl olmayacaktır.

Tekfirci gruplar var güçleriyle İran’ın emniyetini bozmaya çalışmaktadırlar. Ancak şu ana kadar planları suya düşmüştür.

İran İslam Cumhuriyetine karşı komplo merkezlerinden birinin Suriye’deki Rakka kenti olduğuna değinen Seyyid Mahmud Alevi şöyle ekledi: Bu şehirde IŞİD komutasında İran’da bir terör eylemi gerçekleştirmek veya bir yeri patlatmak için planların yapıldığı bir merkez bulunmaktadır. Bu hususta sayısızca girişimlerde bulunmuşlardır. Ancak terör grupları İran’a doğru yola çıktıklarında; güvenlik birimleri, asker ve polis bilgi servisleri, istihbarat ve adalet birimleri, Devrim Muhafızları, ordu, gönüllü halk güçleri ve İstihbarat Bakanlığının kapsamlı işbirliği ile yaptıkları çalışmalar sonucunda güvenlik birimlerinin eline geçmişlerdir.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.