FilistinHaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Seyyid Nasrullah: Şehit Kuntar Filistin davası yolunda şehit edildi

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Hizbullah üst düzey komutanlarından Semir Kuntar’ın Filistin davası ve direniş yolunda şehit edildiğini söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, Samir Kuntar’ın Şam’da terör rejimi İsrail jetleri tarafından hedef alınarak öldürülmesinin birinci haftası münasebetiyle yaptığı konuşmada, “İsrail’e rahat yüzü haram” dedi.

“Savaşçılarımızın kanını akıtanları affetmeyeceğiz. İsrail’e, tüm sınırlarını ve ötesini izlemesini söylüyoruz, çünkü Hizbullah’ın misillemesi her yerde olabilir” diyen Nasrullah, misillemenin zamanı ve yerinin “Hizbullah savaşçıları ve komutanlarının” elinde olduğunu belirtti.

Nasrullah, Samir Kuntar’ın şehit edilmesiyle ilgili kendilerine taziye mesajı gönderenlere de teşekkür ederken, ‘fedakarlık’ ve ‘ümitli’ olmak Kuntar’ın en önemli özelliklerinden olduğunu dile getirdir ve İslam peygamberi ile Hz. İsa Mesih’in doğum yıldönümü münasebetiyle de İslam alemi ve Hristiyanlara tebriklerini sundu.

Nasrullah, son bir kaç yılda bölgede yaşanan buhranların siyonist rejim İsrail’in çıkarlarına hizmet olduğunu belirterek, bu durumun bölge halklarının daha fazla sıkıntı ve zorluk görmelerine neden olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.