AfrikaHaberlerOrtadoğuSuriye

Seyyide Zeyneb(as) türbesi korumalarından Fildişi Sahilleri vatandaşı mücahid şehid oldu

Hz. Zeyneb-i Kübra’nın (selamullahi aleyha) kutsal türbesini korumak için Fildişi Sahilleri’nden kefenini de yanına alarak Suriye’ye giden Muhammed Süleyman El Kuni, İslam ve insanlık düşmanı selefi katillerle girdiği çatışmada şehit düştü. Şehit Muhammed Süleyman El Kuni’nin yanında Suriye’ye götürdüğü kefenine şu cümle yazılıydı: “Fedaen bisseyyidi Zeyneb” (Seyyide Zeyneb’e feda olsun)

Tüm küfür ve nifak güçlerinin hak cephesine karşı saf tuttuğu bugünlerde, İslam mücahitleri Müslümanların mukaddesatını koruma sorumluluğunu yüklenerek sessiz sedasız bir şekilde kimseden habersiz bir şekilde şehit olmaktadırlar.

Müslüman gençler, İslam dini ve Müslüman vatanına dadanmış Batı, Arap ve İsrail silahlarıyla donanmış farklı milletlerden olan teröristlere karşı “bunyanı mersus” (اِنَّ اللّٰهَ يُحِبُّ الَّذٖينَ يُقَاتِلُونَ فٖى سَبٖيلِهٖ صَفًّا كَاَنَّهُمْ بُنْيَانٌ مَرْصُوصٌ); (Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever. (Saf, 4)) gibi savaşmakta ve direnmektedirler.

Suriye’den gelen son haberlere göre kara kıtanın mücahitlerinden Muhammed Süleyman El Kuni adlı yiğit, Hz. Zeyneb’in (s.a) kutsal türbesini korumak için cihat vazifesini yerine getirirken şehit düştü.

Şehit Muhammed Süleyman el Kuni, Şam’da Hz. Zeyneb’in (s.a) hareminin olduğu bölgeyi teröristlerden temizlemekle görevli olan Suriye ordusuyla birlikte operasyonlara katılıyordu. Bu operasyonların birinde İslam’ın yüzkarası katiller ordusu Nusra Cephesiyle girdiği çatışmada şehit düştü.

Afrika’nın Fildişi Sahillerinden olan şehit Muhammed Süleyman El Kuni, Suriye’ye giderken yanında “Fedaen bisseyyidi Zeyneb” (Seyyide Zeyneb’e feda olsun) yazılı bir kefeni de beraberinde götürmüştü.Şehide Allah’tan rahmet diliyoruz.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.