HaberlerOrtadoğuSuriye

Sfeyra’nın Suriye ordusunun kontrolüne dönmesi stratejik bir önem taşıyor

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; Suriye Ordusu’nun Halep kırsalının güneydoğusuna düşen Sfeyra Kentinde gerçekleştirdiği bir dizi nitelikli operasyonlarla kenti tamamen kontrolüne geçirdiğini ilan etti.

Komutanlık yayınladığı beyanında; söz konusu operasyonlarda kent içinde terör ve fesat estiren yabancı ve kiralık teröristlerin sayı ve teçhizatlarıyla büyük kayıplara uğratıldıklarını belitti.

Suriye Ordusu’nun bu yeni başarılarının, söz konusu stratejik bölgenin Halep Kentinin güneydoğu girişini teşkil etmesi nedeniyle büyük bir önem taşıdığına dikkat çeken komutanlık; bölgenin kontrole alınmasının Halep Kenti ve kırsalında yurttaşlarımıza gıda ve tıbbi gereksinimlerin sağlanmasını kolaylaştıracağını belirtti. Aynı zamanda Halep kırsalının doğusunda terör çetelerini bertaraf etmede hareket üssü teşkil edeceğini ifade etti.

Komutanlık; ordu ve silahlı kuvvetlerin yurdun her karış toprağında teröre karşı mücadelesini sürdürme azim ve kararlılığını bir kez daha belirttiğini ifade ederken, herhangi bir şekilde oyuna getirilerek silahlı eylemlere katılan tüm vatandaşları vatan saflarında doğru yola dönmelerine ve Orgeneral Beşşar el Esad’ın onayladığı 2013/70 sayılı genel af kararnamesinden faydalanmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.