AsyaHaberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Şia ve Sünni ayrımı yapmak, Müslümanları zayıflatır

Hiç kimse birlikten zarar görmez belki tam tersine ayrımcılık Müslümanların zayıflamasına sebep olur ve böyle bir hareketin sergilenmesi günümüz İslam ve İslam ümmetinin zararınadır.

Yüce Rehberlik Makamı Uluslar Arası İşleri Danışmanı “Ali Ekber Velayeti Filistin’i savunma adlı Uluslar Arası konferansın son bulması çerçevesinde yaptığı söyleşide Arabistan’da Şialara yapılan saygısızlık konusunda şu açıklamada bulundu: Ben gelişen olaylar hakkında dakik bilgiye sahip değilim ama genel olarak Şia ve Sünni arasında ayrıcalık yapma doğrultusundaki yapılan her hareket yerilmeye mahkûmdur.

Her iki tarafın ayırımcılık konusundaki girişimlerinin kabul konusu olamayacağını belirten Velayeti konuşmasını şöyle sürdürdü: İslam dünyasının neresinde olursa olsun ayırımcılık yapmaktan kaçınılmalı ve ayırımcılık sebepleri ortadan kaldırılmalıdır.

Yüce Rehberlik Makamı Uluslar Arası İşleri Danışmanı Ali Ekber Velayeti içinde bulunduğumuz zamanın Müslümanların birlikte olma zamanı olduğunu söyleyerek: Hiç kimse birlikten zarar görmez belki tam tersine ayrımcık Müslümanların zayıflamasına sebep olur ve böyle bir hareketin sergilenmesi günümüz İslam ve İslam ümmetinin zararınadır, dedi.

Hatırlatılmalıdır ki “Direniş tecellisi Filistin; Cinayetlerin kurbanı Gazze” unvanındaki Uluslar Arası konferans 4 Martta büyük misafir salonunda İran İslam İnkılâbı Rehberinin konuşmasıyla başladı ve iki gün sürdü.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 26 Ocak 2020 (30) içerik yüklenmiştir.