HaberlerİranOrtadoğu

Şii-Sünni birliği İslam düşmanlarını yener!

İslami Şura Meclisi Kain bölgesi Milletvekili Hüccetülislam Musa Kurbani dün Bircend muhabirimizle konuşurken, “Vahdet Haftası”nın başladığına değinerek “Düşmanı yenebilecek bir faktör Şii-Sünni birliği, bütünlüğüdür” dedi.

Hüccetülislam Kurbani daha sonra, Ehl-i Sünnet’in rivayetlerine göre Hz Peygamber Efendimizin-s- kutlu doğum günü yıl dönümünün “12 Rebi-ül Evvel” olduğu ve Şiiler’in ise bu tarihin “17 Rebi-ül Evvel” olduğuna inandıklarını hatırlatarak “İmam Humeyni-ks- çok güzel bir girişimle bu süreyi “Vahdet Haftası” olarak adlandırdı” dedi.

Kain Milletvekili Hüccetülislam Musa Kurbani açıklamalarının devamında “Şiilerle Sünniler arasında mezhepte çok cüzii ihtilaflara vardır belki, ama en önemli faktörler olarak hepimiz tek bir Allah’a taparız. Tek bir Kitabımız ve tek bir Peygamberimiz-s- ve bir hayli ortaklıklarımız vardır” ifadesini kullandı.

Hüccetülislam Kurbani ayrıca “İslam dünyasının, işgalci İsrail gibi bir kanser uru başta olmak üzere birçok düşmanla karşı karşıya bulunduğu mevcut şartlarda, her tür ihtilafın bir yana bırakılması ve birlik-bütünlüğün güçlü bir şekilde sağlanması gerekiyor” diyerek “Böylesi şartlarda ortak noktaların dikkate alınması ve bizleri bölmek için geceli gündüzlü uğraşan düşmanları vahdetimizle hayal kırıklığına uğratmak lazım” vurgulamasında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.