Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Şii-Sünni fıkhının ortak noktaları programı yapılacak

Uluslararası İslami mezhepler takrib kurumu araştırma merkezi başkanı Muballiği, İslami mezheplerin yakınlaşması amacı ile Şii ve Sünni fıkıhlarının ortak yönlerine vurgu yapan bir TV programının hazırlanacağını açıkladı.

İslami mezheplerin yakınlaşması amacı ile bu çalışmayı başlattıklarını açıklayan Hüccetülislam Muballiği, 50 bölümden oluşan dizi programın tamamen bilimsel bir ortamda ve her türlü gerilimden uzak bir şekilde Şii ve Sünni alimlerin görüşlerini yansıtacağını kaydetti.

Uluslararası İslami mezhepler takrib kurumu araştırma merkezi başkanı Muballiği, İslami öğretileri akılcı bir şekilde savunmak, İslam’ın diğer ilahi dinlere kaşı üstünlüklerini göstermek, müslümanların bilimsel kazanımlarını tanıtmak ve İslami düşünürler arasında görüş alış verişini sağlamak bu kurumun kuruluş amaçları arasında yer aldığını vurguladı.

Hüccetülislam Muballiği, İslam Peygamberi’nin – s – tavsiyeleri üzerine kurulan gönül birliğinin müslümanların birlik ve vahdetinin temelini oluşturacağını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.