HaberlerİranOrtadoğu

Şii-Sünni kardeşliği komploları boşa çıkaracaktır

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Zahidan’da düzenlenen hain terör saldırısı dolaysıyla yayınladığı mesajında Şii ve Sünni müslümanların geçmişte olduğu gibi komploları etkisiz hale getireceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı medya işleri bürosundan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Zahidan’da düzenlenen ve çok sayıda masum vatandaşın şehit düşmesi veya yaralanmasına sebep olan hain terör saldırısı dolaysıyla bir taziye mesajı gönderdi.

Ahmedinejad mesajında bir kez daha İran milletinin yeminli düşmanlarının bir grup masum insanı ve Ehl-i Beyt – s – hayranlarını hedef aldığını belirterek şehit düşenlerin ailelerine taziyelerini sundu ve Şii ve Sünni kardeşlerin geçmişte olduğu gibi bu gün de düşmanların komplolarını etkisiz hale getireceğine ve ecnebilere tefrika çıkarmalarına izin vermeyeceklerine inandığını vurguladı.

Ahmedinejad ayrıca yetkililerden bir an önce bu hain saldırının faillerini tespit ederek adalete teslim etmelerini ve haklarında gereken cezanın uygulanmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.